Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Жешко

Експертите предупредуваат: Луѓето во иднина нема да…

Иако живееме во ера која никогаш не била повеќе сексуализирана отколку денес, всушност водиме љубов многу помалку…

Вучиќ: Прв ќе ја примам руската вакцина

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека прв ќе ја прими вакцината за која српските стручњаци ќе му…

Не признава дека згрешил – Филипче ги обвини…

Жестоки критики во јавност откако Венко Филипче на прес конференција ги нападна граѓаните и ги обвини дека тие се…

Познати составите за реваншот во ЛШ: Горбок се врати во…

Eвропската куќа на ракометот (ЕХФ) ги објави составите на кои тренерите ќе сметаат на осминафиналниот…

Петте телевизии реагираат: Владата да не подлегнува на…

Се надеваме дека институциите и обвинителството соодветно ќе реагираат за овие прекршители да немаат можност да го…

Под клуч „Мода“ од Свети Николе, сите 830 вработени на…

Одлуката е донесена по зголемувањето на бројот на заболените од коронавирусот во Свети Николе и препораките од…

„Идниот премиер Албанец ќе го избереме заедно со…

Заедно со албанската опозиција, исто како при изборот на претеседателот на Собранието, Талат Џафери ќе го избереме…

Приватизацијата си го направи своето во Македонија:…

Фрапантни се последните податоци за увозот на струја во земјава, со кои располага Државниот завод за статистика.…

Најмладите со апел до политичарите: Прстот на чело,…

Во текот на вчерашниот и денешниот ден, основците и средношколците ширум светот протестираа за зголемување на…

Ники Лауда го напушти овој свет ( ВИДЕО)

Како синоним за опасностите што ги носи формула 1, беше ѕвезда и додека беше жив за сега и да им се придружи.…

Продолжува “циркусот” во Собранието,…

Во Собранието на Северна Македонија денеска продолжува собраниската расправа за избор на новата влада, предложена…

„БМВ“ удри во полициско „Јети“, повередени двајца…

Утрово во близина на скопската населба Радишани, се случи тешка сообраќајна несреќа во која автомобил марка „BMW“…

Филиповиќ: Внимавајте, започна сезоната со крлежи

Филиповиќ: Започна сезоната со крлежи. На клиниката за кожни болести се почесто доаѓаат граѓани кои се со…

Димитар Апасиев: Кампања у пич.. матер! (ВИДЕО)

Димитар Апасиев даде коментар на својот Фејсбук профил, кампањата и филмските излагања на присутните ги оцени како…

ГДУ: Да ги засукаме ракавите, па да смириме…

Надалеку познатата „Кумановска позната и под името „Вруќа бања“ со години пропаѓа. Она што природата ни го подарила…

Малолетнички банди демнеат во Скопје: Убиство во Ново…

Н.Х. (17) рано утрово починал по физичката пресметка на неколку лица. А.Т. (18) по вербалната расправија извадил…

Ердоган ја укина мерката карантин и го врати животот во…

Турците излегоа надвор за време на првиот викенд без мерки на карантин во речиси два месеци, еден ден откако…

Лауренчиќ во одбрана на “белото”: Не гледам…

Поранешниот пратеник на ЛДП, Ангелка Пеева-Лауренчиќ, во синоќешното гостување на „Само вистина“, застана во…

Главниот шведски епидемиолог : Состојбата со…

Шведскиот фактор на трансмисија на коронавирус е под 1, што е индикација дека епидемијата во оваа земја е под…

Продолжува потрагата по малолетникот кој исчезна во…

Потрагата по малолетникот кој исчезна во водите на Преспанското Eзеро продолжи во раните утрински часови и ќе трае…

Образование во Македонија? Не, благодарам!

Задолжителна лектира за I одделение во Социјалистичка Федеративна Република Југославија во 80-тите години на 20-иот…