Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Забава

Марковски: Медицината во светот е уништена, докторите…

Вело Марковски предизвика интерес во Балканот и Европа. Тој овој пат гостуваше на српска телевизија и зборуваше…

Министерството за здравство на Русија регистрираше…

Руското Министерство за здравство поднесе барање за регистрација на вакцина против корона вирусот во форма на прав,…

Научници тврдат дека се поголеми шансите децата да се…

Според истражување на белгиски научници, децата имаат помала шанса да се заразат со Ковид-19 на училиште отколку…

По Русија и Кина, следната вакцина против корона доаѓа…

Следната недела ќе почнат клиничките испитувања за потенцијалната кубанска вакцина против Ковид-19, а резултатите…

Снимени китови во Јадранско море (ФОТО)

Хрватскиот институт „Plavi svet“ објави дека, благодарение на дојавите од граѓаните, во вторникот кит долг…

Со влог од 1 евро до добивка од 369.821 евра –…

Срушен е рекордот во онлајн казино! 369.821 евра, најголемата џекпот добивка во историјата на Србија и регионот, ја…

Вухан ја надмина пандемијата: Масовни забави го слават…

Осум месеци по почетокот на здравствената криза што го фрли светот на колена, кинескиот град Вухан ужива во речиси…

Русите објавија видео: Погледнете како руската вакцина…

Откако Русите објавија дека ја имаат вакцината против коронавирус, избија многу дебати и критики за тоа дали истата…

Две дози на руската вакцина ќе чинат десет долари или…

Цената на руската вакцина против вирусот корона за меѓународниот пазар првично ќе изнесува околу 10 долари за две…

Новата ѕвезда на Јувентус на одмор во Охрид

Новото засилување на Јувентус, Дејан Кулушевски одлучи дел од летниот одмор пред почетокот на новата сезона и…

Првата вакцина против Ковид-19 во светот ќе биде…

Русија ќе ја регистрира својата прва вакцина против коронавирусот на 12 август, рече рускиот заменик-министер за…

Девојка уапсена на плажа поради голотија: „Не сум гола,…

Видеото од апсењето на оваа девојка поради конфликтот кој го предизвикал нејзиното бикини, станало вирално на…

За 10 евра добиваш цел пакет: Алиса заработува многу…

Алиса Гудвин е поранешна сопруга на поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џермејн Пенант, а оваа англиска старлета може…

Ретко велат ‘Те сакам’: Момците родени во овие три…

Ако сте во дилема дали ве сака или не – ѕвездите можат делумно да ви дадат одговор на тоа. Некои од нас брзо и…

Експертите предупредуваат: Луѓето во иднина нема да…

Иако живееме во ера која никогаш не била повеќе сексуализирана отколку денес, всушност водиме љубов многу помалку…

Не се Италијанците ниту Шпанците: Дали знаете која…

Британците се европски народ кој има најмногу секс, дури 12 пати месечно. Верувале или не, по нив следат…

Ветувачки резултати и надежи за вакцина против…

Најновите податоци од испитувањата на три потенцијални вакцини за ковид-19, вклучително и од универзитетот Оксфорд,…

27 годишниот доктор Ристе Зимоски е тивкиот херој кој…

За настанот и напнатата ситуација од пред неколку денови, кога детето на возраст од околу десет години без свест…

Андреевски е првиот македонец кој ја прими вакцината…

Четириесет и тригодишен Македонец, татко на три деца и сопруг, кој работи како таксист во Велика Британија, е меѓу…

Растојание помеѓу лежалките и во водата, забрана за…

Владата на вчерашната седница го усвои протоколот за работа на плажите во текот на пандемијата. Согласно…

Заборавена од сопствената држава, но од светот не…

“Новинар од Њујорк тајмс е дојден во земјава специјално за да отиде кај Атиџе, да ја види и да разговара со неа“…