Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Спорт

Спортот е на чекор до нормализација: УЕФА ја враќа…

Нов чекор напред кон нормализација на состојбата во европскиот фудбал. УЕФА денеска пресече дека натпреварот од…

Спектакл пред почеток на Премиерлига: Денес Арсенал и…

Традиционалниот натпревар пред почетокот на секоја сезона во Премиерлигата, се игра денеска, во Комјунити Шилдс…

Во Штип одбележана 87-годишнината од одигрувањето на…

Поранешни кошаркари, кошаркарски работници, кошаркарски судии денеска се собраа во паркот пред денешноtо основно…

Таткото на Меси веќе е на преговори во Англија

Таткото на Лионел Меси кој е и негов агент веќе е во Англија на преговори со Манчестер Сити, тврдат медиумите во…

Русија нема една, туку неколку вакцини против…

Првата светска вакцина против коронавирус е регистрирана во Русија, но не е единствената што достигна фаза на…

Штипјани конечно го дочекаа 21 век: Конечно градскиот…

Фудбалскиот второлигаш Брегалница обави дека добила 500 столчиња кои се дел од првата фаза од реконструкцијата на…

Барса против Баерн во битката на титаните

Вечерва е најочекуваниот натпревар од четвртфиналната фаза од ЛШ. Едни против други излегуваат двете најтрофејни…

Роналдо постави рекорд, па дресот го подари на…

Кристијано Роналдо на синоќешниот меч против Лацио, беше стрелец на два гола во победата од 2:1 и се чини дека оваа…

Крај на кариерата за македонската ракометна легенда:…

Македонската легенда Кирил Лазаров најави заминување во пензија. Лазаров имаше интервју за „Вечерњи лист“ и…

Новак Ѓоковиќ и сопругата Јелена негативни на најновото…

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во Светот, и неговата сопруга Јелена, се негативни на најновото тестирање на…

Вардар во група со ПСЖ, Раул се враќа во Скопје

Вардар ги доби противниците за следната сезона од Лигата на шампионите, најсилниот е ПСЖ, Раул Гонзалез за прв пат…

Џоковиќ позитивен на коронавирус

Новак Ѓоковиќ, шампионот на Вимблдон и Австралија опен и моментно најдобар тенисер во светот, е позитивен на…

Ракометарите ги добија ривалите за пласман на ЕП 2022

Македонската ракометна репрезентација во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2022 ќе игра против…

Заради кризата во Италија ќе одекне транфсер бомба во…

Дали е на повидок вистинска трансфер бомба? Како што пишуваат италијанските медиуми, Јувентус би можел по…

Македонска ракометарка доби 16 месеци суспензија поради…

Македонската ракометарка Наташа Нолевска доби суспензија од 16 месеци поради допинг афера додека играше за Корона…

Младиот фудбалски бисер Миовски заминува во унгарски…

Бојан Миовски денеска се прости и официјално од својот досегашен клуб Ренова, а Спортмедиа дознава дека тој својата…

Конор Мекгрегор објави крај на кариерата! (ФОТО)

Ирскиот УФЦ борец, Конор Мекгрегор повторно се повлече, преку порака на социјалните мрежи објави крај на кариерата.…

Светот сврте нова историска страница: Роналдо е првиот…

Кристиано Роналдо е првиот фудбалер во историјата кој станал милијардер. Магазинот „Форбс“ објави дека славниот…

Крај на македонскиот фудбал за оваа сезона – ФФМ…

Фудбалската Федерација на Македонија донесе одлука да се прекине тековниот фудбалски шампионат. Ситуацијата во…

Австралиецот со македонско потекло, Александер…

Конор Мекгрегор повторно доби понуда за меч за титула, овојпат од УФЦ шампионот во перо категорија, Австралиецот со…

Фудбалски маратон: 32 дена со ред ќе има натпревари во…

Фудбалските фанови ќе уживаат кога ќе продолжи шпанското првенство. Ла Лига ќе продолжи на 11 јуни, а тоа ќе биде…