Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Настани на денот

Јорданов: Како што добивме датум за ЕУ, така славиме и…

Како што се ближат Локалните избори, така СДС се повеќе се плетка во сопствената пајажина, обвиена во лаги,…

Јане по стапките на Баже: Наместо жичара, штипски Исар…

Штип е град во кој нема премногу анимации за рекреации. Пешачката петка, Суитлакот и тврдината Исар се речиси…

Бојан Јовановски итно опериран во градската болница

Првоосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13, вчера бил итно опериран во Клиниката за хируршки…

По короната во штипските конфекции, сега намаленото…

Асоцијацијата на текстилните работници соопшти дека црното сценарио за оваа гранка кое го прогнозирале претходно,…

Лозарите излегуваат на протести: Навечер ќе дежураме, а…

Загарантиран откуп, реални цени на грозјето и навремено плаќање се само дел од проблемите со кои земјоделците се…

Ниту еднаш не изусти „Македонија“: Заев говореше за…

Сонот на сите претходни генерации за независна и слободна држава се исполни, денеска 29 години од прогласувањето на…

Спортот е на чекор до нормализација: УЕФА ја враќа…

Нов чекор напред кон нормализација на состојбата во европскиот фудбал. УЕФА денеска пресече дека натпреварот од…

Македончето повторно на питачки стап: Поскапувањето на…

Трошоците на живот во август 2020 година пораснале за 0,5 отсто, додека цените на мало минатиот месец биле…

СДС во паника: ВМРО-ДПМНЕ в среда ќе протестира против…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најави дека неговата партија в среда ќе организира протест против…

Запален автобус „се прошета“ по автопатот…

Празен автобус на штипската компанија „Кит-го“ се самозапали на автопатот Миладиновци-Штип кај месноста Крушица. Во…

Нови 30 дена притвор за браќата Усеини поради страв…

Охридскиот советник од редовите на ДУИ, Нефи Усеини и неговиот брат добија нови 30 дена притвор по барање на…

СЗО веќе не знае каде вози: Карантинот е лоша мерка…

Еден од шесте специјални пратеници на Светската здравствена организација (СЗО) за коронавирус и Ковид-19 ја пофали…

Двајца тешко повредени во судир на мотор и камион на…

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера на магистралниот пат Радовиш-Штип, кај…

Снајпери и бомби ја стресоа Македонија: Се апсат…

Министерството за внатрешни работи во соработка со Агенцијата за национална безбедност и Основното јавно…

38 годишен кумановец сакал да силува 76 годишна…

Кумановското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против кумановец, на возраст од 38…

Штипјани ќе го паметат по жичарата: И официјално…

Денеска се одржа примопредавање на функцијата градоначалник на Општина Штип, досегашниот градоначалник и нов…

8 години од убиството на децата кај Смилковско, а…

Со презентација на сведоци од обвинителство денеска во Кривичниот суд Скопје продолжува судскиот процес за случајот…

Џафери кон Апасиев: „Во многу парламенти има и тепање,…

Втор ден дебата во Собранието за избор на новата Влада. Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ тропаше на говорница, и…

Продолжува “циркусот” во Собранието,…

Во Собранието на Северна Македонија денеска продолжува собраниската расправа за избор на новата влада, предложена…

Јорданов: Ова е Титаник – Влада што ја носи…

Штипскиот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов, својот прв говор во Собранието на Република Македонија…

Интервју со Мери Акиевска – Face of the Week

Здраво Мери, благодарност за одвоеното време. За почеток како ти би се претставила пред нашата читателска публика,…