Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Мултимедија

Од утре се укинува полицискиот час

Владата на денешната седница донела одлука од утре да се укине полицискиот час. Според извори на ТВ21, одлука…

Пријателите од подводниот свет

Секој човек е специфичен и уникатен на свој начин но и животните знаат да бидат уникатни, специфични па и дури…

Секој сака добра музика, па зошто да не и милениците?

Музиката знае да не релаксира, опушти па дури и забавува. Ова куче ќе ви го разубави денот со неговата игра.…

Што се случува кога ќе пропадне под во маркет?

Во Санкт Петербург во еден маркет ненадејно пропадна подот, она што ќе се случи ќе ве шокира.

Поплава во СЈО, уништени доказни материјали? (ВИДЕО)

Се' во животот си има свој век на траење, па така и СЈО! Во поплава од пукната цевка од парно во подрумските…

Изработка на стаклени предмети, фасцинирачко видео

Видео кое ќе ве воодушеви, како се изработуваат разни предмети од стакло?…

19 најнеобични куќи низ светот

Куќата е простор кај што луѓето го поминуваат поголемиот дел од времето во денот, домот може да биде на планина, во…

Бесплатна енергија за светилка

Создадете бесплатна светлина за вашиот дом со оваа генијална идеја. https://www.youtube.com/watch?v=onqW87Ge0c0

ТОП 5 смртоносни ролеркостери низ светот

Ролеркостерите се одличен избхор доколку сте љубители на адреналин, еве неколку ролеркостери од кои крвта заледува.…

Опасни места за патување

Едни од најопасните места  за патување во светот, ќе ви се заледи крвта кога ќе ги погледнете.…

Механизација што ќе ви ја олесни работата

Дел од овие машини никогаш не сме ги стретнале. https://www.youtube.com/watch?v=gcZ81SVi2CA