Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Интервјуа

И децата ни станаа жртви од политиката во образование,…

Кој тоа си подигрува со образованието на децата? Такви примери последните година време се изнаслушавме доста, а…

Јорданов до Бочварски: За тендерите се работи!

Пратеникот во собранието на Република Македонија и претседател на ОК Вмро Дпмне Штип, Иван Јорданов, упати порака…

Апасиев за СДС: Партија ли е, нарко-картел ли е ?

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев имаше свој коментар на разрешувањето и апсењето на Директорот на ЈП Улици…

Д-р Пановски: Враќање на полицискиот час навечер и…

Полициски час ноќе и државен карантин на сопствен трошок за сите кои масовно ќе се собираат и журкаат. Вакви мерки…

Богоевски го потврди квалитетот на владините…

После денешнава нова аудио бомба каде Заев вели дека Шарената револуција ќе ја собере на купче и ќе собере и шуто и…

Апасиев со уште една покана до Димитров: Oдбери си…

Професорот Димитар Апасиев му упати јасна порака на министерот за надворешни работи Никола Димитров за неговото…

Зибери: На Филипче не му е за границите, туку зашто…

Причината зошто така бурно министерот за здравство Венко Филипче реагираше на мој приватно објавен Фејсбук статус,…

Доктор Чибишев: Опасна и крајно штетна одлука донесе…

Уште една крајно необмислена, несериозна, штетна и опасна одлука на Министерот Филипче и дел од раководителите на…

Пановски: Дали ако на ХИВ позитивен, му падне бетонски…

Вкупно 188 пациенти починале во Македонија од почетокот на пандемијата со коронавирусот, според официјалните…

Матичниот лекар Лазаров предупредува: Не е сè Корона –…

Денес продолжи трендот на висок просек позитивни случаи на дневно ниво, од тестираните на Корона вирусот. Бројката…

Нема веќе криење – Секој еден Македонец кој има…

Андреј Ковачев, бугарскиот европратеник преку својот фејсбук-профил изјави дека повторно ќе испрати барање до…

Пикот на заболени од ковид-19 е резултат на полицискиот…

Воведувањето на полициски час и карантин нема никаков позитивен ефект, единствено нуди активирање на гужви, паника…

Прилепски бранители до Шеќеринска: „Гинeвмe за…

Фејсбук статус на Горан Јончески од Здружението “Прилепски бранители” “Во името на Здружението “Прилепски…

Реџепи: За мојот живот единствено ќе одговарам пред…

Разрешениот поглавар на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи, се огласи во јавноста велејќи дека се…

Јорданов: Дали властите на дневна основа соопштуваат…

Најитно да се прогласи кризна состојба на територија на град Штип. "Состојбата е крајно алармантна! Бројот на…

Иван Јорданов: Штип е ново жариште на Корона вирусот

Штипјани ги бранува страв и трепет од моменталната ситуација во конфекциите, КОВИД-19 тропа на голема врата и…

Саше – Политико ги брани газдите, а својот народ…

Политико веќе има јадено шамари, но памет и понатаму нема! Саше верувал во надежен глуп народ, а сега се разочарал…

Татко ми не веруваше дека некогаш ќе добие срце,…

-Се ни е како во сон, уште не можеме да сфатиме дека ова навистина се случува. Настаните се нижеа еден по друг за…

Директорот на зоолошката: Албанците се индијанци!

Директорот на скопската Зоолошка градина, Ѓорѓи Галетановски – Чомбе, ставаи „лајк“ на пост на фејсбук во кој…

Иван Јорданов: Криминалниот тендер кој го најавив,…

Иван Јорданов, претседател на ОК ВМРО - ДПМНЕ во Штип, преку својот Фејсбук профил ја обелодени вистината која ја…

Менувам душа за фуснота и датум

Признавам! Јас сум стока товарена од вмровци и носена на гласање. Поддржувач на режим и диктатура. Платеник и…