Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!
Отворена Категорија

Музика

Бура од емоции донесе ново ремек дело на “Nickarth” – Уживајте во перформансот на ”I…

Супер талентираниот “Nickarth”, приреди ново музичко ремек дело на големо задоволство на публиката. Станува збор за музичката нумера ''I Only Care If You Too'', за која “Nickarth” вели дека не е случајна песна. ,,Седев во студио и ми…

Италијански астронаут ќе биде диџеј на Ибица од вселената

Астронаутот Лука Пармитано ќе ги забавува посетителите на крузер на Ибица со музика која ќе ја пушта директно од Интернационалната вселенска станица. Италијанецот ќе стане првиот вселенски диџеј откако ќе им пушта музика на присутните на…

Со „геј бакнеж“ Рамштајн даде поддршка на ЛГБТИ заедницата

Двајца членови на гермаската група Рамштајн (Rammstein), гитаристите Пол Ландерс и Ричард Крус, се бакнаа на сцената за време на настапот во главниот град на Русија, Москва, во знак на протест против анти-ЛГБИ ставовите и законите на…

Толку скромен, а неверојатно голем – Nennat Omen: Човекот кој ја освои публиката во светот на…

Ако некој треба внимателно да се следи тоа е Nennat Omen. Од рејвер, колекционер до ДЈ и продуцент кој што напорно работејќи успеа да биде веќе резидент на Ибица, дел од програмата на повеќе електронски фестивали на Балканот и да дели ДЈ…

Американци најавуваат парада во Штип: Ќе “ечи” македонско-ромска музика

Македонско-ромска музика ќе "ечи" во Штип, на ден петок (19.07.2019.) Голема манифестација најави штипјанецот Низо Алимов, кој работи како професор во East European Folklife Center, САД. Тој најави дека во Македонија за овој настан…

Тамара заминува од Македонија: Тодевска се пофали со настапи во Шпанија!

После грешките во изведувањето на националната химна, Тамара Тодевска одлучи да замине од Македонија … Преку социјалните мрежи, Тамара објава дека започнува интернационална кариера! Стартот е на 5. октомври со настап во Мадрид. Еве како…

Д Фестивал најавува музички спектакл со 50 музички ѕвезди во Дојран

Единствениот музички фестивал на отворено кај нас, популарниот „Д-Фест“ годинава ќе се одржи од 12 до 14 јили во Стар Дојран со тридневна, неверојатно богата програма и фестивалски камп. На шест музички бини ќе настапат повеќе од 50…

Дејви Коцев со најaва за нов музички бум во Штип и Македонија: Бидете дел од промоцијата на “Ти и…

Дејви Коцев најави нова песна и освежување на македонската сцена. Овој четврток (11.07.2019) во штипскиот клуб “Сцена”, со почеток од 21.00 часот, стартува дружењето со Дејви и неговите пријатели од музиката, медиумите и фановите. Станува…

Претставникот на парадата на гордоста и непознавачот на химната на Македонија ги откажа концертите…

Тамара Тодевска, македонската пејачка ги откажа закажаните концерти во Охрид и во Прилеп поради притисок на јавноста. Таа својата одлука ја соопшти на фејсбук, објаснувајќи дека не сака да придонесува за зголемување на агонијата на…

Мајли Сајрус доаѓа во Приштина

Ѕвездата на светската поп-музика Мајли Сајрус летово ќе гостува во Приштина, кадешто ќе настапи на фестивалот СаниХил, кој ќе се одржи од 2 до 4 август. Како што јави дописникот на МИА од Приштина, веста за доаѓањето на американската…