Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!
Отворена Категорија

Забава

Снимени китови во Јадранско море (ФОТО)

Хрватскиот институт „Plavi svet“ објави дека, благодарение на дојавите од граѓаните, во вторникот кит долг петнаесет метри конечно бил пронајден во Јадранското Море во близина на Стариград-Пакленица. Пред два дена експертите на Институтот…

Со влог од 1 евро до добивка од 369.821 евра – Моцарт го исплати најголемиот џекпот во…

Срушен е рекордот во онлајн казино! 369.821 евра, најголемата џекпот добивка во историјата на Србија и регионот, ја исплати Моцарт. Боговска добивка во склад со името на играта „Divine Fortune”, која на играч од Србија му донесе добивка…

Вухан ја надмина пандемијата: Масовни забави го слават крајот на карантинот

Осум месеци по почетокот на здравствената криза што го фрли светот на колена, кинескиот град Вухан ужива во речиси целосна нормалност, со максимално олабавени безбедносни мерки. По појавата на пандемијата, градот во текот на 76 дена беше…

Русите објавија видео: Погледнете како руската вакцина го ништи коронавирусот

Откако Русите објавија дека ја имаат вакцината против коронавирус, избија многу дебати и критики за тоа дали истата е безбедна и ефикасна. Додека сѐ уште има полемики каква е вакцината и дали е делотворна, русите направија видео симулација…

Две дози на руската вакцина ќе чинат десет долари или 500 денари!

Цената на руската вакцина против вирусот корона за меѓународниот пазар првично ќе изнесува околу 10 долари за две дози, изјави претседателот на Управниот одбор на компанијата Р-Фарм, Алексеј Репик. Според нашите проценки, цената ќе биде…

Новата ѕвезда на Јувентус на одмор во Охрид

Новото засилување на Јувентус, Дејан Кулушевски одлучи дел од летниот одмор пред почетокот на новата сезона и подготовките за неа да го помине во Охрид. Швеѓанецот со македонски корени е во друштво на неговиот соиграч од младинската…

Првата вакцина против Ковид-19 во светот ќе биде регистрирана во Русија следната недела

Русија ќе ја регистрира својата прва вакцина против коронавирусот на 12 август, рече рускиот заменик-министер за здравство, Олег Гриднев, пренесува „Спутник“. „Во моментов е во тек последната, третата фаза. Тестирањата се исклучително…

Девојка уапсена на плажа поради голотија: „Не сум гола, секој ден вака доаѓам на плажа“

Видеото од апсењето на оваа девојка поради конфликтот кој го предизвикал нејзиното бикини, станало вирално на социјалните мрежи. На снимката се гледа Сем Пенда како вербално се пресметува со полицијата околу правилникот за носење бикини,…

За 10 евра добиваш цел пакет: Алиса заработува многу пари само од својот сексапил

Алиса Гудвин е поранешна сопруга на поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џермејн Пенант, а оваа англиска старлета може да се пофали дека е самостојна и силна жена. Имено, таа развила бизнис и на својот сајт наплаќа 10 долари за пристап до…

Ретко велат ‘Те сакам’: Момците родени во овие три знаци тешко искажуваат емоции

Ако сте во дилема дали ве сака или не – ѕвездите можат делумно да ви дадат одговор на тоа. Некои од нас брзо и лесно ја признаваат својата љубов. Меѓутоа, постојат голем број луѓе, особено помеѓу мажите кои тешко ги признаваат своите…