Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!
Отворена Категорија

Спорт

Штипјани конечно го дочекаа 21 век: Конечно градскиот стадион во Штип се поднови со 500 нови…

Фудбалскиот второлигаш Брегалница обави дека добила 500 столчиња кои се дел од првата фаза од реконструкцијата на трибините на Градскиот стадион во Штип. Благодарност до Општинскиот фудбалски сојуз и Фудбалската федерација на Македонија за…

Барса против Баерн во битката на титаните

Вечерва е најочекуваниот натпревар од четвртфиналната фаза од ЛШ. Едни против други излегуваат двете најтрофејни екипи кои останаа во турнирот – Барселона и Баерн (Минхен). Многу експерти го дефинираат натпреварот помеѓу двата европски…

Роналдо постави рекорд, па дресот го подари на струмичанец (ФОТО)

Кристијано Роналдо на синоќешниот меч против Лацио, беше стрелец на два гола во победата од 2:1 и се чини дека оваа победа ќе значи титула на крајот на сезоната. Освен што му донесе победа на својот тим, Португалецот со овие два погодоци ја…

Крај на кариерата за македонската ракометна легенда: Лазаров најави пензионирање во Нант

Македонската легенда Кирил Лазаров најави заминување во пензија. Лазаров имаше интервју за „Вечерњи лист“ и зборуваше за повеќе теми, а една од најинтересните беше онаа за договорот со Нант. „Имам уште една година од договорот и мислам…

Новак Ѓоковиќ и сопругата Јелена негативни на најновото тестирање на Ковид-19

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер во Светот, и неговата сопруга Јелена, се негативни на најновото тестирање на Ковид-19. Ѓоковиќ и неговата сопруга беа позитивни минатиот вторник, откако тенисерот беше дел од „Адриа Тур“, каде што се одржа…

Вардар во група со ПСЖ, Раул се враќа во Скопје

Вардар ги доби противниците за следната сезона од Лигата на шампионите, најсилниот е ПСЖ, Раул Гонзалез за прв пат се враќа во Скопје како тренер на противнички тим, а повторно во групната фаза го имаме Кјелце со Карачиќ и Душебаев. Вардар…

Џоковиќ позитивен на коронавирус

Новак Ѓоковиќ, шампионот на Вимблдон и Австралија опен и моментно најдобар тенисер во светот, е позитивен на коронавирус. Како што јави дописникот на МИА од Белград, светскиот рекет број еден веднаш по пристигнувањето од „Адрија тур“ во…

Ракометарите ги добија ривалите за пласман на ЕП 2022

Македонската ракометна репрезентација во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2022 ќе игра против актуелниот светски првак Данска, потоа Швајцарија и Финска. Денешната ждрепка во Виена, ја смести нашата селекција во рамки…

Заради кризата во Италија ќе одекне транфсер бомба во фудбалот – Јуве го продава Роналдо на…

Дали е на повидок вистинска трансфер бомба? Како што пишуваат италијанските медиуми, Јувентус би можел по завршувањето на сезоната да ја продаде најголемата ѕвезда Кристијано Роналдо. Причина не е тоа што челниците на Јуве не се задоволни…

Македонска ракометарка доби 16 месеци суспензија поради допинг

Македонската ракометарка Наташа Нолевска доби суспензија од 16 месеци поради допинг афера додека играше за Корона Брашов. 24-годишната ракометарка беше дел од големата допинг афера во Романија. Таа и уште 16 нејзини колешки добивале…