Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!
Отворена Категорија

Колумни

Апасиев со уште една покана до Димитров: Oдбери си медиум за да ти објаснам како ќе завршиш во…

Професорот Димитар Апасиев му упати јасна порака на министерот за надворешни работи Никола Димитров за неговото арогантно однесување за време на дуелот со Гордана Силјановска Давкова.

Зибери: На Филипче не му е за границите, туку зашто чичко ми е кандидат за премиер Албанец

Причината зошто така бурно министерот за здравство Венко Филипче реагираше на мој приватно објавен Фејсбук статус, е тоа што чичко ми Насер Зибери е кандидат за премиер Албанец, а не тоа што сум напишал дека границите се отвараат без…

Доктор Чибишев: Опасна и крајно штетна одлука донесе Венко Филипче

Уште една крајно необмислена, несериозна, штетна и опасна одлука на Министерот Филипче и дел од раководителите на интернистичките клиники во Клиничкиот центар., напиша доктор Андон Чибишев. Како што пренесуваат дел од медиумите, се…

Пановски: Дали ако на ХИВ позитивен, му падне бетонски ѕид од три тона врз глава, ќе го водат како…

Вкупно 188 пациенти починале во Македонија од почетокот на пандемијата со коронавирусот, според официјалните статистики на Министерството за здравство. Од овие лица, како што наведе Институтот за јавно здравје во својот последен приказ за…

Матичниот лекар Лазаров предупредува: Не е сè Корона – гледам сè почесто стомачни вирози

Денес продолжи трендот на висок просек позитивни случаи на дневно ниво, од тестираните на Корона вирусот. Бројката е 175 од преку 900 тестирани, што процентуално би му дошло околу 18 проценти од тестираните. Здравствените власти изминативе…

Нема веќе криење – Секој еден Македонец кој има бугарски пасош и се потпишал дека е Бугарин ќе се…

Андреј Ковачев, бугарскиот европратеник преку својот фејсбук-профил изјави дека повторно ќе испрати барање до нивниот Парламент бугарските власти да ги објават имињата на сите македонски политичари, новинари, професори кои имаат бугарски…

Пикот на заболени од ковид-19 е резултат на полицискиот час и карантин

Воведувањето на полициски час и карантин нема никаков позитивен ефект, единствено нуди активирање на гужви, паника и стрес. Пред започнување на карантин и по завршување на карантин, досега се покажа дека во таков период со вакви мерки се…

Прилепски бранители до Шеќеринска: „Гинeвмe за Македонија, а ти го величаш УЧК, засрами се и одма…

Фејсбук статус на Горан Јончески од Здружението “Прилепски бранители” “Во името на Здружението “Прилепски бранители” и од мое лично име, најостро го осудуваме гестот на министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, која без ниту малку…

Реџепи: За мојот живот единствено ќе одговарам пред Бог, но спремен сум да одговарам и пред законот…

Разрешениот поглавар на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи, се огласи во јавноста велејќи дека се повлекува со неотповиклива оставка од функцијата, како и дека за неговата работа единствено одговара пред Бога, но спремен е да…

Јорданов: Дали властите на дневна основа соопштуваат помала бројка на заболени со цел да ја…

Најитно да се прогласи кризна состојба на територија на град Штип. "Состојбата е крајно алармантна! Бројот на заболени со секој нов ден енормно расте со двоцифрен број заболени. Зошто властите не извршат масовно тестирање на сите кои се…