Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Јорданов: Како што добивме датум за ЕУ, така славиме и за одобрение на брана на Отиња

222

Како што се ближат Локалните избори, така СДС се повеќе се плетка во сопствената пајажина, обвиена во лаги, манипулации и тежок криминал.

Веќе добро ни се познати бедните и лажни прослави за добиен датум и влез во ЕУ, а уште повеќе за штипјани познати се децениските лаги за градба на брана на река Отиња.
Замислете, на Бочварски му беа потребни 3 години за да го доврши проектот на пешачка патека во коритото на река Отиња!

Ако за неколку метри градба на Баже му биле потребни 3 години, што останува да се очекува за градба на брана на река Отиња од таквите како него и блиските околу него кои го наследуваат престолот на градоначалник во Општина Штип?!

На оваа тема се обрати и претседателот на ОК ВМРО-ДПМНЕ Штип,Иван Јорданов, еве што тој изјави:

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.