Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Јорданов до Бочварски: За тендерите се работи!

225

Пратеникот во собранието на Република Македонија и претседател на ОК Вмро Дпмне Штип, Иван Јорданов, упати порака до градоначаникот во заминување, Бочварски, напоменувајќи дека целиот трансфер од една на друга позиција е заради лошото менаџирање на Благој Бочварски со Општина Штип.

Еве што Јорданов напиша на неговиот Фејсбук профил:

Јорданов ја потсети и јавноста дека ако политичар како Бочварски кој во Штип успеа да изгради едвај 1000 метри патишта, тогаш што треба да очекува една држава во која ваков лик ќе биде министер за транспорт и врски.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.