Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Добра вест за иселениците, Филипче најавува отворање на границите без тестови и карантини

6,982

Во синоќешното издание на „КликПлус“ на ТВ21, гостуваше министерот за здравство Венко Филипче. Тој соопшти добра вест за иселениците, односно најави отворање на границите без тестови и карантини.

„После отворањето на границите, нема да важат карантините ниту тестовите. Ќе разговараме за ова за време на викендот. Анализата на новозаразените и кластерите, ќе ни покаже до каде сме, и врз основа на тоа ќе носиме одлука.“, рече Филипче.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.