Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Бојан Јовановски итно опериран во градската болница

86

Првоосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13, вчера бил итно опериран во Клиниката за хируршки болести „Свети Наум Охридски“ (поранешна Градска болница).

Тој од притвор во затворот Шутка бил однесен во болница, и потоа веднаш опериран, откако било констатирано дека имал воспаление на желудникот.

Состојбата на Боки 13 сега е стабилна.

Напиши Одговор

Вашата емаил адреса нема да биде објавена.