Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Популарно

Настани на денот

Сара Тасевска: Не мора да бидеш богат за да изгледаш добро и урбано

Скролајќи на Инстраграм во обид да се одморам од „тие па тие“ истите лица на познатите селебрити и инфлуенсери случајно наидов на Сара Тасевска, односно tasevska_12. После кратко скролање бев буквално одморен од нејзината позитивна…

Јорданов: СДС ја носи државата во неповрат, илјада пати кажана лага станува вистина

Актуелниот претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Штип, Иван Јорданов, преку собраниската говорница ја разобличи суровата вистината на власта во Македонија и порача: "Македонија и Црна Гора, се единствените земји во Европа, во кои образовниот…

Јорданов: Како што добивме датум за ЕУ, така славиме и за одобрение на брана на Отиња

Како што се ближат Локалните избори, така СДС се повеќе се плетка во сопствената пајажина, обвиена во лаги, манипулации и тежок криминал. Веќе добро ни се познати бедните и лажни прослави за добиен датум и влез во ЕУ, а уште повеќе за…

Јане по стапките на Баже: Наместо жичара, штипски Исар доби депонија!

Штип е град во кој нема премногу анимации за рекреации. Пешачката петка, Суитлакот и тврдината Исар се речиси единствените места за физичка активност во природа, мир и спокој на штипјани. Сепак, ниту ваквите места не се одржуваат и…

Бојан Јовановски итно опериран во градската болница

Првоосомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13, вчера бил итно опериран во Клиниката за хируршки болести „Свети Наум Охридски“ (поранешна Градска болница). Тој од притвор во затворот Шутка бил однесен во болница, и потоа…

По короната во штипските конфекции, сега намаленото производство доведе до клуч на фабриките

Асоцијацијата на текстилните работници соопшти дека црното сценарио за оваа гранка кое го прогнозирале претходно, почна да се остварува, бидејќи во Штип веќе една конфекциска фабрика е затворена, а во уште неколку други почнат процесот на…

Лозарите излегуваат на протести: Навечер ќе дежураме, а преку дента ќе има блокади низ Македонија

Загарантиран откуп, реални цени на грозјето и навремено плаќање се само дел од проблемите со кои земјоделците се соочуваат веќе четврта година откако СДСМ е на власт. И покрај многубројните ветувањата дека нивниот проблем ќе се реши, власта…

Македонија

Локално

Face of the week

Свет