Ексклузивности, актуелности и медиум од доверба!

Популарно

Настани на денот

Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија (ВИДЕО)

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и Бојан Јовановски. Повеќе од очигледно е дека овие тројца на се познаваат само од телевизија,…

Војна или Ахмети на власт: Јас сум победник во две војни, идејата за премиер Албанец е за да победат…

Ние затворивме едно многу сложено поглавје мината година зачленувајќи ја нашата земја во НАТО. Сега се отвара ново поглавје за зачленувањето на нашата земја во Европската Унија кoј не е лесен предизивк бидејќи нас не очекува тешка работа,…

Приватизацијата си го направи своето во Македонија: Една милијарда евра отиде за увоз на струја во…

Фрапантни се последните податоци за увозот на струја во земјава, со кои располага Државниот завод за статистика. Само во мај годинава увозот на електрична енергија достигна 8 милиони евра. За 5 години увезена е струја вредна речиси една…

Заев ги изнасмеа младите: Ова е ваша земја, останете овде, бидете дел од напредокот на државата

Претседателот на СДСМ на вчерашната трибина на СДСМ и Коалицијата „Можеме" одржана во Чаир, упати порака до младите да останат во државата и да се борат за напредок и развој, за европеизација на државата преку процесите на преговори со ЕУ и…

СДС денеска ќе ги пере гревовите во Штип и Ѓорче Петров, ВМРО-ДПМНЕ во поход на Василево, Босилово и…

Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина. Тие своите изборни програми и денеска ќе ги претстават на средби со граѓаните, во помал формат, отколку што тоа беше…

Едно во опозиција друго на власт, Заев не се плашел од бомбите ама не биле законски – поднесе…

Целта е единствена – ДА ЈА ВРАТИМЕ СЛОБОДАТА И ДЕМОКРАТИЈАТА ВО МАКЕДОНИЈА, ДА ГИ ВРАТИМЕ ЕВРОПСКИТЕ ВРЕДНОСТИ.” – изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев на првата прес конференција од проектот “ВИСТИНАТА ЗА МАКЕДОНИЈА” на 09.02.2015год.…

Почина првиот доктор од коронавирус во Македонија

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил посочи дека денеска во ГОБ „8 Септември“, на 64 годишна возраст почина д-р Арификмет Деари, уролог од Тетово. „Д-р. Деари беше хоспитализиран заради невролошки проблеми, но и…

Македонија

Локално

Face of the week

Свет